Prietenia necesită EGOISM
Se pare că am intrat într-o epocă întunecată pentru prietenie: oricine ai fi, sigur te-ai confruntat cu izolarea socială și singurătatea pe care le creează societatea noastră. Felul în care înțelegem și abordăm ideea de prietenie este absolut distrus. De ce? Pentru că lumea nu mai înțelege esența a ce înseamnă prietenia. Pregătește-te să afli cum prietenia cea mai autentică este egoismul, cum relațiile romantice au distrus prietenia adevărată, și cum toată societatea este organizată în cel mai antisocial mod posibil. Bineînțeles, îți voi explica și cum anume am reușit să depășesc toate problemele astea, și cum o poți face și tu, la rândul tău, pentru că există o cheie foarte simplă care pune toate soluțiile în mișcare. Povestea mea Eu am fost foarte privilegiat, în ceea ce privește prieteniile. Am început aproape din start cu o gașcă enorm de mare de prieteni. Dar cum am ajuns să am așa tovarăși? Ei, când eram mic, am copilărit la țară, undeva în mijlocul Carpaților. Peste tot pe und...